Vyhledej
Novinky emailem
Nákupní centrum CENTRUM ve Dvoře Králové > Rozhovory > Firmy a podnikatelé

Papírnictví u pošty ve Dvoře Králové je připravené na školáky. Poradí s výběrem a učebnice zabalí na počkání.

Redakce / 25.08.2015, Dvůr Králové nad Labem
Blíží se začátek školního roku a rodiče čeká nákup nezbytných školních potřeb. O tom, co školáci skutečně budou potřebovat do školy a proč využít odborných rad ve specializovaném obchodě jsem si povídala s Klárou Čeňkovou - jedním z členů rodinného podniku v Papírnictví u pošty.

Loni jste slavili 20. výročí založení vaší rodinné firmy. Existuje po těch letech ještě něco, co vás na začátku školního roku může překvapit?

Po těch letech nás většinou nic nepřekvapí. Většina věcí je stejná a na nové požadavky máme čas zareagovat. Na skladě máme vše, co mívají školáci na seznamu potřebných věcí. Jinak my se na začátek školního roku vždycky těšíme, za pultem prodává v těch nejpernějších chvílích celá rodina. Zákazníci se tedy nemusí bát, že budou ve frontě čekat dlouho.

Co byste ohledně nákupu školních potřeb doporučila rodičům prvňáčků - tedy rodičům nezkušených ohledně novinek v tomto oboru?

Ať nedají na reklamu a novinky, které jim podstrkují média, protože se může stát, že takovou věc dítě nebude potřebovat nebo paní učitelka požadovat.

 Školáci mají v dnešní době různé velikosti knížek - jak řešíte dotazy na obaly učebnic? Víte zpaměti, jak je velká prvouka pro druháky nebo čítanka pro třeťáky?

To bohužel nevíme, protože každá škola používá knížky jiného nakladatelství, které se mohou rozměrově lišit. Zrovna nedávno jsem počítala počet druhů obalů na knížky, a máme jich více než dvacet. Troufám si s jistotou tvrdit, že obalíme jakýkoliv druh učebnice. A my nabízíme službu zdarma k zakoupeným obalům - nejenže vybereme ty správné, ale knížky do nich na místě ihned zabalíme.

 S čím potřebují rodiče nebo školáci nejčastěji při nákupu poradit?Papírnictví u pošty srovnávací fotografie

Nejčastějším dotazem je, jestli tyhle pastelky malují a tohle lepidlo lepí (úsměv). Je to důsledek špatné zkušeností s těmi nejlevnějšími výrobky. Rádi zákazníkům poradíme a kolikrát jim i doporučíme, aby určitou věc nekupovali, protože ji třeba nebudou potřebovat (např. druh pera, kapsář nebo kufírek na výtvarnou výchovu aj.). Naším cílem totiž není prodat zákazníkovi cokoliv za každou cenu. Přejeme si spokojené zákazníky, kteří se k nám vracejí.

Co považujete za největší aktuální vychytávku pro školáky?

Obecně si myslím, že dítě žádné vychytávky nepotřebuje. Takovým příkladem je pravítko pro leváky, kdy měřítko začíná zprava.

 Jaký je váš názor na první psací pero? Jste zastáncem inkoustového pera nebo tzv. českého Tornada?

Vzhledem k tomu, že můj syn je levák, tak jsem zastáncem Tornada, ale je pravdou, že spousta dětí se díky klasickému peru naučí psát hezky.

 Kvalita vodovek, propisek či pastelek se liší dle značky a zákazníci po vás chtějí doporučení. Máte je skutečně osobně vyzkoušené, vyplatí se připlatit?

Naší snahou je vyzkoušet si všechno. Sama jsem se těšila, až půjde moje dítě do školy a já budu v roli rodiče, co dítěti školní potřeby pořizuje a vidí osobně jejich skutečnou hodnotu. Nedá se říci, že se vždy připlácí za kvalitu. Nejlevnější pastelky asi nebudou nejlepší, ale ty nejdražší také nemusí být nejlepší. My se snažíme nabízet kvalitu za rozumnou cenu a jen kvůli nejnižší ceně nekvalitní věci nenabízíme.

 Podle čeho vybíráte zboží, které máte ve své nabídce?Papírnictví u pošty Dvůr Králové

Spíše reagujeme na podněty zákazníků a dle jejich i našich zkušeností dané výrobky dále objednáváme. Novinky v našem obchodě můžete sledovat na našem facebooku

 Vyplatí se pořídit plně vybavené penály?

Málokdy výbava vyhovuje skutečným požadavkům školáků - nemám na mysli kvalitu. Například mi tam přijdou zbytečné fixy, protože ve škole se v první třídě nepotřebují. Co se obecně týče penálů, tak z našich zkušeností víme, že šité (byť prázdné) penály vydrží rozhodně déle a vyplatí se do nich investovat o 50 Kč více než do lepených. My vám je pomůžeme naplnit dle potřeb a věku školáka.

 Prodáváte také školní tašky. Jakou největší chybu dělají rodiče při jejich pořizování?

Nabízíme ceritifkované aktovky - což je záruka toho, že tašky a batohy splňují určité požadavky (pevnost zad, bezpečnostní prvky aj.). Doporučuji aktovku nekupovat jako překvapení a nejdříve dětem vyzkoušet různé typy. Také by si děti měly samy vybrat barvu či obrázek. Vyhnete se tak zbytečné koupi nebo trápení s aktovkou.

 Obchody na náměstí si stěžují na počet supermarketů, které jim sebraly nemalý tržní podíl. Jak jste na tom vy?

Pro nás bylo nejkritičtější období, kdy se rekonstruovalo náměstí (2010-2012). Hypermarketům se snažíme konkurovat odlišností sortimentu a hlavně jeho hloubkou. Skončili jsme tak s hračkami a nahradili je kreativními potřebami a materiály včetně bižuterních komponentů a korálků. Také odborné poradenství stále považujeme za důležitou část nabízených služeb. Navíc někdy akční ceny supermarketů jsou stále vyšší než naše celoroční. Však se u nás zastavují i přespolní - chalupáři z Prahy či Hradce – a ve srovnání s nabídkou obchodů ve velkoměstech nás hodnotí velice kladně. Máme z toho radost. Obecně máme mezi místními i okolními zákazníky dobré jméno nejen kvůli šíři sortimentu, ale i cenám.

Děkuji za rozhovor.


Kontakt:
 Papírnictví u pošty, Josefa Hory 410, Dvůr Králové nad Labem

tel.: 499 320 809 

Související články
Centrum města Dvůr Králové zvládá odpojení od elektřiny s bravurou
Šikovná technika od A až do Z! To je AZ Technika.
Všeobecné a farmářské trhy se vrátí na královédvorské náměstí na konci ledna
Jarní očista městské knihovny Slavoj. Pomozte najít vyřazeným knihám nový domov.
Papírnictví na pěší zóně a Papírnictví u pošty zvou k nákupu školních potřeb. Společně
Papírnictví u pošty ve Dvoře Králové
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1676x
 
Hodnocení článku: