Vyhledej
Novinky emailem
Nákupní centrum CENTRUM ve Dvoře Králové > Služby občanům > Hasiči

Vyhořelou střechou napršelo do přízemí domu, město volalo hasiče

Víkendový seznam zásahů hasičů na Královédvorsku

Redakce / 16.12.2019, Dvůr Králové nad Labem
V neděli požádalo město Dvůr Králové nad Labem o pomoc hasiče s ochranou vyhořelého domu na náměstí proti dalšímu dešti. V sobotu vyjížděli hasiči do Borovnice, kde auto přerazilo sloup elektrického vedení.

Borovnice – dopravní nehoda v sobotu 14. 12. 12:05

Do katastru Borovnice vyjížděli profesionální hasiči z Nové Paky, aby odstranili následky dopravní nehody osobního automobilu, který naboural do sloupu elektrického vedení. Sloup zůstal ležet přeražený na silnici. Hasiči vozidlo vyprostili a místo zásahu si převzali policisté s energetiky. 


Dvůr Králové nad Labem – technická pomoc v neděli 15. 12. 12:24

V neděli po polední přijela na náměstí TGM profesionální jednotka z Trutnova s kontejnerem na stabilizaci a zastřešení budov, aby pomohla se zakrytím v listopadu shořelé střechy na domu čp. 40 patřícímu městu. Jak bylo uvedeno na facebookovém profilu města, vzhledem k víkendovým dešťovým srážkám došlo k průsaku vodu až do přízemí budovy, a město tak požádalo o pomoc  HZS Královéhradeckého kraje. Z kontejneru se následně využily plachty. Zaplachtování provede společnost, která na střeše v současné době pracuje.

Nová střecha roste

Jak nám sdělil Ing. Ctirad Pokorný, vedoucí odboru rozvoje, investic a správy majetku města, zmíněná firma nyní pracuje na nejrychlejším možném řešení zakrytí střechy. Nyní je odkryt nejen požárem zasažený dům, ale jsou odkryté zdi sousedních objektů. Po náročném vyklizení suti ze střechy, včetně střešní krytiny s azbestem a prken na podlaze, se staví tzv. zabezpečovací podoba střechy. Zajímavostí byl nález původní roubené střechy domu. Dočasný, zhruba na polovinu snížený krov bude sbitý z rámů a fošen, na kterých budou přibité OSB desky s přivařenou lepenkou. Dle plánu prací ve středu 18. prosince měla být tato podoba střechy hotová, bohužel počasí o víkendu stavbě nepřálo. Současná plachta sice zabrání průniku vody dále do domu, ale neodolá silnému větru.

Se stavbou nové střechy se v případě tohoto domu nepočítá: město mělo v plánu dům prodat a nechá tedy na novém majiteli, aby si sám zvolil podobu a možnosti střechy.

Foto: FCB město Dvůr Králové n. L.Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, město Dvůr Králové n. L.

Související články
Na náměstí ve Dvoře Králové hořel dům
V Hostinném hořel papírenský stroj, za obcí Kocbeře opět havarovalo auto
Dvorští hasiči zažili neklidný večer: zasahovali u nehody i u komína
SEEL elektro ve Dvoře Králové
Rok 2019 přinesl v kraji více obětí při požárech. Narostl i počet mrtvých při mimořádných událostech
Požárem poškozený dům ve Dvoře Králové se bude prodávat, v Trutnově se na vyhořelou chalupu pořádá veřejná sbírka
Vaše komentáře
pěkné P. R., 16.12.2019 20:22, Reagovat
Dobrý den,
jako jeden z postižených musím pouze dodat toto: Kdyby nebylo alarmujícího volání a v podstatě navržení řešení mého syna směrem ke krizovému centru města, tak ten dům byl promočen až do základů pokud by ještě nějakou dobu takhle pršelo.Když jsem na vlastní oči viděl jak zoufalí byli pracovníci na sanaci budovy a nemohli se domoci nějaké pomoci od kompetentních lidí tak to mě jich bylo opravdu líto. O dalších škodách ani nemluvím. Ono přijde jednomu líto když vyhoří, ale když vás to ještě vypláchne nedbalostí, tak to už je opravdu nad moje síly. Bohumil Tomášek-jednatel společnosti
Podiné, 16.12.2019 14:59, Reagovat
to jsou věci, voda teče dolů. Jak dlouho byla střecha odkrytá a kdo si myslel, že nebude pršet?? To jsou ale chytráci na radnici, že čekají a pak se podivují, že na domě bez střechy je promáčeno i přízemí. Snad každý stavebník, majitel, když rekonstuuje střechu zajistí objekt proti dešti.No jak vidno, kždý mjitel NENÍ řádný hospodář.... Ale přece na to má peníze od nás.

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 3322x